Oklejanie wozu folią – jak to zrobić?

Oklejanie samochodu folią – jak to uczynić?

Oklejanie automobili folią jest względnie najnowszym na lokalnym rynku trybem na zabezpieczenie i metamorfozę odcienia lakieru. Największą sławę zdobyło wśród spółek posiadających ogromną flotyllę jako metoda zniwelowania aut czy też zmieszczenia na nich treści reklamowych.

Coraz więcej statystycznych właścicieli czterokołowców postanawia na ich oklejenie. Przysparza to wielkie możliwości na drastyczne odmiany, bez konieczności nanoszenia nowego lakieru na pełne auto albo jego podzespoły. Dlaczego warto to poczynić? Jak powinien przebiegać bieg nakładania folii i jak dbać o warstewkę w trakcie jej używania?
Pozytywnej strony oklejenia automobilu folią

Korzyści z oklejenia auta za pomocą folii jest wiele. Jest to warstewka znacznie wytrzymała, broniąca lakier przed uszkodzeniami. Wielu posiadaczów wozów postanawia na ten trik po zakupie nowego algorytmu z salonu – zobacz stronę – tasmy-pakowe-z-nadrukiem.pl.Notorycznie subwencja za niekonwencjonalne możliwości kolorystyczne jest absurdalnie strzelista, a w porównaniu z nakładami finansowymi przeżytymi na folię oraz usługę zestawu zupełnie nieopłacalna. Taka folia broni lakier przed uszkodzeniami: odpryskiwaniem, otarciami, a także płowieniem w odniesieniu funkcjonowania promieni słonecznych. Jeżeli nie mamy oszacowanej adorowanej pigmentacje, możemy zdecydować się na folię transparentną, która będzie zwyczajnie uzupełniającą warstewką na świeżym lakierze. Oklejać można również auta wykorzystywane, wtedy folia może pełnić rolę kamuflażu dla już istniejących słabostki lakieru. To bardzo dobry sposób na wznowienie designu naszego automobilu.

Dochodzi w tym miejscu bardzo klarowna rola ładna. Osiągalna jest rozległa paleta kolorystyk jak i faktur folii automobilowych. Można wybierać w całej palecie pigmentacji, niejednokrotnie niedostępnych w salonach. Osiągalne są także alternatywy metalik, zachrypłe, w kolorze tzw. kameleon, które ulepszają tonację zależnie od rogu kontroli oraz modne powłoki odtwarzające fakturę karbonową, np.. do użycia na masce, obudowie lusterek albo spoilerze. Dorzucą niespotykanego charakteru naszemu pojazdowi.

Jak obkleić auto folią?

Technika naklejenia folii samochodowej jest dość powikłana i wymaga troszkę zdolności. O jak dużo na niedużych elementach możemy poradzić sobie samemu, to jeśli zamierzamy zmienić kolor kompletnego auta, należałoby oddać się do fachowce bądź wyselekcjonować usługę w branżowym zakładzie. Czterokołowiec winien być najpierw drobiazgowo umyty ze wszech skażeń występujących na jego powierzchni. Wypada je rzetelnie spłukać i usunąć wszystkie resztki szamponu, wosków czy też innych kosmetyków zagospodarowanych do jego czyszczenia. Następnie dokumentnie odtłuszczone ponadplanowym preparatem.

Na rynku osiągalne są dwa typy folii: ważna i przelewana. Pierwsza jest bezwzględniejsza, o grubości z grubsza 0,7 mm. Przeznaczona do płaskich powierzchni. Jej mała elastyczność może zapobiegać obklejenie większych wgłębień, na przykład. przepustów powietrza. Instaluje się ją na grząską powierzchnię, transportując wedle potrzeb i wygładzając łopatką. Drugi typ folii jest zdecydowanie w wyższym stopniu podatny. Jest wiotsza niż poprzedniczka i przynosi większe możliwości na aperiodycznych płaszczyznach. Jej delikatność powoduje, iż zestaw jest dosyć ciężki. Folię nakłada się na lakier, korzystając z ciepła opalarki, dzięki dlaczego dostosowuje się ona do wgłębień i załamań. Powierzchnię wygładza się tacką oraz chowa pęcherzyki powietrza.

Wartości folii samochodowych są nadzwyczaj rozbieżne: od 25 do z okładem 100 zł za kwintal kwadratowy. Wszyściuśko zależy od gatunku folii, tonacje, faktury i instrumentu wykończenia. O ile korzystamy z usługi eksperty, wypada dodatkowo dołożyć zapłatę robocizny, a więc samej usługi jej nałożenia, a ona waha się na tle pułapu trudności zestawu.
Jak troszczyć się o wóz oklejony folią?

Folia samochodowa nie jest przesadnie problematyczna w stosowaniu. Nie można jej wyłącznie narażać na nadmiernie zażarte sprzątanie oraz niedociągnięcia wojowniczymi środkami sztucznymi i sprzątającymi. Właściwie trzeba stronić od myjni automatycznych. Folię można myć, używając myjki ciśnieniowej, szamponów, wosków. Dobrej jakości folia nie ulegnie odkształceniu ani płowieniu na słońcu.

Oklejanie czterokołowca folią jest perfekcyjnym sposobem na sumaryczną metamorfozę koloru auta, a także na ochronę pierwotnego lakieru. Kiedy barwa nam się znuży bądź szykując pojazd do odsprzedaży, możemy standardowo zdjąć folię i usunąć lep pomocnym środkiem. Auto będzie prezentować się wnikliwie tak jak przed nałożeniem powłoki

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s